Chystáte se odstěhovat z města na venkov, prodat městský byt a rekonstruovat vaší chalupu, aby byla celoročně obyvatelná? Máte už dost městského chaosu, smogu a přílivu stresu a chcete žít poklidným životem? Tento postup vám můžeme jen doporučit a rozhodně nejste sami, kdo tímto způsobem uvažuje. Jestliže budete bydlet na chatě s větší zahradní parcelou, kde se dá pěstovat ovoce a zelenina, nezapomínejte také na vaše ratolesti, aby si měly kde hrát. Pořiďte jim na zahradu houpačku a dětské pískoviště. Jaké přednosti dětem nabízí právě hraní na písku?
Zapomenou na mobil – mobilní telefony sice přinesly lidstvu skvělý komunikační prostředek, ale čeho je moc, toho je příliš. Nepřehánějte to s digitalizací, která nám někdy až neúměrně zasahuje do soukromí, a vytrhuje nás z přirozeného prostředí – z fyzického přírodního světa. Ten virtuální je stále jen virtuální, a mnohdy nestojí za tolik pozornosti, kterou mu odevzdáváme. Veďte k tomuto přístupu i své děti a dejte jim jasně najevo, že ten náš skutečný svět je lepší.
Budou více uzemněné – hra na písku je svým způsobem přímým kontaktem s planetou Zemí, resp. s její energií. Je známo, že lidé lépe „uzemnění“ bývají spokojenější, mívají racionální přístup k životu a neohrožují je deprese, úzkosti a další psychické problémy.
Mohou si tu hrát bosé – dopřejte dětem, ať se vyzují z bot a chodí po zahradě bosé. Pískoviště je k tomu vhodný terén a bosonohá chůze je optimální pro rozvoj příčné a podélné klenby, což brání vzniku plochých nohou.
Tvořivost je přirozená lidská vlastnost – touha tvořit a přetvářet svět kolem nás je vlastní všem živým tvorům a neschází ani dětem. Ty mívají své vlastní nápady, jak stavět z písku hrady, domy, přehrady, terénní valy anebo vyklápět docela obyčejné bábovičky z formiček. Můžete si tu hrát s nimi, pokud uznáte za vhodné, že to bude prospěšné vám všem.