Není se zas tak moc čemu divit. Ony většinou ty vnucované programy třetích stran nejsou obzvlášť kvalitní a nezřídka neumí to, co umí software specializovaný. Mnozí lidé jsou ochotni si i připlatit za funkce navíc, nebo komfortnější obsluhu. A pak si užívají pohodlí při obsluze. Pokud někdo pracuje se zvukem, jistě ví, co je to převádění souborů například z waw do mp3. Musí na to stahovat speciální soft, ale když má přehrávač AIMP, tak ho nepotřebuje, protože převádění souborů umí tento přehrávač. Je rychlý a snadno obsluhovatelný, takže se vyplatí jej zkusit.
Není třeba se instalací softwaru obávat, pokud jej máte stažený z originálního webu, nebývá ničím nebezpečný. Navíc kdyby byl, tak jistě máte kvalitní antivir, který by jeho otevření nepovolil. Kdysi jste museli mít na instalaci jakéhokoli softwaru vysokou školu plus knihu plus někoho k ruce kdo to uměl. Nyní probíhá vše naprosto automaticky, takže je třeba jen odklikávat různé dotazy nebo možnosti. Většinou to může být volba jazyka, souhlas se zasíláním reklam a podobně. V mobilním telefonu to někdy chce přístup k datům. Zde je to na vašem rozhodnutí, ale například já nechápu, proč chce některá aplikace povolit údaje o mé poloze, když ji to nemusí vůbec zajímat.
Většina instalací probíhá v angličtině, ale v dnešní době překladačů to není žádný problém. Pokud si jisti nejste, namiřte na obrazovku mobil a použijte přímého překladače přes fotografie. Není to nic ultra přesného, ale základ to přeložit umí. Většinou však něco podobného vůbec není potřeba. Na konci instalace pak stačí kliknout na end nebo finish a je to hotovo. Nic složitého a zvládnou to i děti. Ty jsou vůbec v užívání počítačů někdy o krok před dospělými. Je to dáno tím, že jsou s ním běžně ve styku například ve školen nebo mezi kamarády všeobecně. Nuže, ještě se budete bát instalace?