Bez internetu se dnes již zkrátka a jednoduše neobejdeme. Používáme jej všude, doma i v zaměstnání. Není tedy divu, že mu propadnou i naše děti. Koneckonců nabízí celou řadu velmi lákavých možností. Ovšem nesmíme zapomínat ani na to, že zde číhá i nebezpečí. To platí zvláště, když si uvědomíme, že pravidelní uživatelé internetu jsou čím dál mladší. Samozřejmě je zde možnost dětem internet zakázat, a některé webové stránky, například mnohé sociální sítě, se o to již pokusily nastavením věkového limitu. Nic ovšem nebrání uživatelům o svém věku lhát, a vzhledem k zákonům na ochranu osobních údajů v podstatě neexistuje možnost, jak by daný web mohl skutečný věk uživatele ověřit. Nezbývá tedy, než se snažit udělat internet bezpečnějším. To však není tak jednoduché.
Hlavním problémem je zde fakt, že o internetové bezpečnosti má malé ponětí i celá řada rodičů. Nemohou tak naučit své potomky něčemu, co sami neznají, případně čemu nerozumí. Zde by řešením bylo zařadit tuto látku do školních osnov, avšak zde narážíme na stejný problém, zvláště na základní škole: ani učitelé sami o tom mnohdy nemají příliš ponětí.
Zdá se tedy, že budeme muset počkat na generační obměnu. Pak je tu také fakt, že je někdy poměrně těžké rozeznat podvodný web od toho pravého, zvláště pro důvěřivé děti. Ty ještě často nedovedou pochopit například nebezpečí, které hrozí, když dají například své osobní údaje či údaje rodičů, a to včetně například adresy, někomu cizímu. Je tedy nutné, aby na své potomky, především v raném věku, dohlíželi rodiče. Dalším opatřením, které můžeme udělat, je povolení takzvaného dětského zámku, který zabrání zobrazování obsahu nevhodného pro děti. Zde však musíme mít na paměti, že ten funguje pouze na některých webových stránkách. Dohled je tedy stále nezbytný. Bohužel, ani ta nejlepší snaha neodstraní veškerá nebezpečí, se kterými se může dítě na síti setkat. Naštěstí však dokáže eliminovat valnou většinu z nich.